Your vehicle details
Make: Toyota
Model: Yaris
Engine: 1.3000
Year: 2008
Fuel: petrol
Please note this is for guidance only
Nissens Radiator
64671A
Low Stock
Radiator
This Nissens Radiator fits the following vehicles
- Yaris 1.3 (2005-2012) 11/05-12/09
| Description | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Engine Code | 2SZ-FE |
| BHP | 86 |
| Sizes | Core size: 350 x 488 x 16 mm |
| Part Detail | Cooling fin mat: Aluminium, Water tank mat.: Plastic, Brazed cooling fins |
| OE System | Inlet dia: 31.0 mm, Outlet dia: 31.0 mm |
Radiator
£202.92
£169.10
new
Nissens Radiator
64682
Please phone 01392 215635 for availability.
Radiator
This Nissens Radiator fits the following vehicles
- Yaris 1.3 (2005-2012) 11/05-12/09
| Description | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Engine Code | 2SZ-FE |
| BHP | 86 |
| Sizes | Core size: 350 x 478 x 16 mm |
| Part Detail | Cooling fin mat: Aluminium, Water tank mat.: Plastic, Brazed cooling fins |
| OE System | Inlet dia: 32.0 mm, Outlet dia: 32.0 mm |
| Cooling Type | built-in oil cooler |
Radiator
£173.57
£144.64
new
Radiators & Heaters & Coolers
We can supply the best Radiators & Heaters & Coolers for your Toyota Yaris


